Komentowana treść: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
[#1] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
fajny wywiad, szkoda że taki krótki
[#2] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Dzięki za wywiad :)
[#3] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Krótko, zwięźle i na temat :D . Więc MorphOS i sztrucel nie jest taki zły skoro używa go sam Pan Trevorem Dickinsonem
[#4] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Trzeba przyznać że padły konkrety. Ale 250 szt to może być mało (tak, cholernie drogo, ale do grudnia sporo czasu).
[#5] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Sam procesor kosztuje 400-450 euro
Grubo.

Prawdopodobnie większość już zgadła jaki to będzie procesor.

Większość chyba obstawiała na P.A. Semi PA-6T
[#6] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Więcej niż 7500 PLN za komputer ło matko... i pewnie do tego jeszcze VAT + prowizja dla dystrybutora...
Procesor za 2000 PLN???? To jakaś technologia kosmiczna?
Przepraszam wszystkich, dla których to marzenie jest warte takich pieniędzy ale dla mnie to jakiś makabryczny żart.
[#7] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Dzięki za wywiad.

Wskrzesiciel Amigi używa MorphOSa. I jak to teraz widzą wszyscy Ci którzy twierdzą że MorphOS niszczy Amigę i jest jej największym wrogiem?
[#8] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@pampers, post #7

Dziwny jest ten swiat
[#9] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@pampers, post #7

Cichaj, bo zostaniesz usuniety jako niewygodny czlowiek, tfu mosista ;)

Coz, wywiad jak wywiad. Cena w pl bedzie zapewne wynosic te 10 patykow wliczajac przesylki i vaty.
[#10] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@pampers, post #7

ja tam nie wiem ale może zapytaj o to Grzegorza K. developera MorphOS z licencja OS4

Wywołujesz flame kolego..

Ostatnia edycja: 25.06.10 22:52:07
[#11] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@FOrest, post #6

Dla mnie, zartobliwa jest odpowiedz pana Trevora w kwesti oprogramowania,
"dlatego portujemy open office" . O ile lepiej by wygladala odpowiedz - dlatego rozmawiamy z firma Pixologic o portowaniu Zbrush ... lub jaka kolwiek inna o portowaniu konkretnych narzedzi. Po co komu office na takim sprzecie.

Dzieki za wywiad ;)


Ostatnia edycja: 25.06.10 22:53:36
[#12] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@ede, post #11

Po co komu office na takim sprzecie.

Chyba po to, żeby nie być skazanym na posiadanie drugiego komputera lub systemu...

Ostatnia edycja: 25.06.10 22:58:39
[#13] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@fibi, post #10

Co ma Krashan do mojego pytania? Flame czy nie flame, pytanie czysto retoryczne.
[#14] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@FOrest, post #12

Moim skromnym zdaniem, porty chocby kilku konkretnych dziesiejszych programow graficznych 3D/2D/2.5D (oczywiscie dodatkowo platnych) moglyby byc motywacja do inwestowania kasy w ten sprzet dla osob parajacych sie grafika, (myslacych racjonalnie) ktore na to stac (nie pozbawionych sentymentu do Amigi). Daloby to tez mozliwosci zaprezentowania szerszemu gronu nowej Amigi jako narzedzia (którym niegdys byla). Wtedy mozna by teoretycznie myslec o sukcesie. Na razie to tylko drogi gadzet dla sentymantalnych z grubsza kasa.
   Slowo Amiga przewija sie w Wikipedi dosc czesto w przypadku wiodoacych programow 3D ktore ewoluowaly na PC/Mac. Kozysci mogly by byc obustronne, firmy softwerowe moglyby podjechac troche na fame Amigi i szumem zwiazanym z jej powrotem( w cale nie musza czerpac zyskow ze sprzedanych kopi na Amige).


Ostatnia edycja: 25.06.10 23:45:33
[#15] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@FOrest, post #6

Mnie zas ciekawi, czy za rok beda mieli sprzedane te 250 egzemplarzy. Jesli rzeczywiscie sie tak stanie - to naprawde w swiecie komputerow jest prawie wszystko mozliwe. Bo nie dosc, ze im sie zwroci inwestycja to jeszcze calkiem zarobia na komputerze, ktory jest rzeczywiscie 'przeceniony' , choc to naprawde ciekawa konstrukcja. Trzeba bedzie przyznac, ze na swoj sposob Trevor jest geniuszem finansowym. Poza tym na swiecie jest sporo milionerow - w Saint Tropez za popryskanie szampanem mozna zaplacic kilka-nascie tysiecy i to nie zlotowek, ani jenow....
[#16] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@fibi, post #10

Nie no jeśli już to Trevor zaczął flame bo on ma mosa na struclu.
[#17] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@fibi, post #10

ja tam nie wiem ale może zapytaj o to Grzegorza K. developera MorphOS z licencja OS4

Oba te przykłady (mój i pana Dickinsona) świadczą o tym, że ludzie serio podchodzący do amigowania i mający coś do zrobienia i pokazania są ponad forumowymi podziałami. Wojenki toczą natomiast ci, których umiejętności ograniczają się do wylewania frustracji.
[#18] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@FOrest, post #6

Spoko, nie gniewam sie :D
[#19] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@MaveRick, post #3

Nie powiedzial ze uzywa, ale ze ma zainstalowany
[#20] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@G. Kraszewski, post #17

Piszac o sobie, chyba "troszke" przesadziles :) Wystarczy poczytac Twoje komenty pod newsami o Amigach i OS4 Mi to specjalnie nie przeszkadza, ale jestes tutaj niesprawiedliwy wobec siebie
[#21] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #20

No ale DigiBooster 3 dla AmigaOS 4 będzie. Mimo odznaczenia mnie na zaprzyjaźnionym portalu zaszczytnymi tytułami "amigowej łajzy" i "człowieka bez honoru".
[#22] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@G. Kraszewski, post #21

Bardzo sie ciesze, ze bedzie DB3 na OS4. Napewno bedzie to fajny kawalek softu i pewnie nawet go kupie, no ale najpierw musze kupic Amige X1000 Ale jak sam podkreslales chyba, nie jest to Twoja dobra wola, ale wymagania wydawcy, no i robisz to dla kasiory a nie z sympatii do OS4
[#23] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #22

Ja sobie mysle tak ze po co portowac cokolwiek jak kogos stac zeby wydac 8 tysiecy na x 1000 to moze sobie za 2 tys kupic notbooka i na nim dzialac ha ha ha ha ps ach ci geniusze z amigi amipanowie i amipanie czapki z glow he he he.
[#24] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #22

Profesjonalne podejście do sprawy polega właśnie na tym, że nie bazuje się na emocjach. Nie muszę lubić AmigaOS 4, ważne że umiem pod niego programować.
[#25] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@G. Kraszewski, post #24

Ja sie boje tylko jednego ze im uda sie sprzedac te 250 szt x1000 i dojda do wniosku ze mozna tak na nas amigowacach zerowac do konca swiata,mnie dziwi tylko jedno dlaczego firma amiga nie zainteresuje sie nat ami i nie wypusci tego komputerka jak np amiga klasyk powiedzmy 1300 klasyk.
[#26] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@pampers, post #7

A znasz zasadę, że "język wroga należy znać?"
[#27] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@G. Kraszewski, post #17

są ponad forumowymi podziałami


Brzmi to jak na wiecu wyborczym niejakiego KormoranaWSI.
[#28] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@SzaryWilk, post #25

A ja się boję, że Ty niedługo znowu spróbujesz napisać posta. :P
[#29] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Kiv_Master, post #28

A mnie się wydaje, że każdy z Twoich trzech komentarzy jest nie na temat. Jeden bym zrozumiał - każdemu się może zdarzyć napisać coś zaczepnego i nie na temat, ale żeby aż trzy?

Ban do końca weekendu. Każdy kto będzie ciągnął dalej wątek OT lub reakcje na flame'a również zostanie "wyciszony" bez ostrzeżenia.
[#30] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@ede, post #11

No i tu się z Tobą całkowicie nie zgadzam. Jeden czy dwa lepsze specjalizowane programy nie uczynią żadnej platformy przyjaznej dla osób używających konkretnych narzędzi.
Kiedyś tam, zrobiłem całkowitą, zawodową przesiadkę na linuksa. Olbrzymim ułatwieniem był fakt wydania na pingwina komercyjnego chociaż okrojonego pakietu BricsCAD (bez tego nie miałoby to sensu). Czas jednak nie stał w miejscu, a za pomocą jednej komercyjnej aplikacji i stosów "open source" wraz z alpejskimi kombinacjami jak pewnych rzeczy dokonać nie dało się normalnie i wydajnie pracować. Producent BricsCada olał pakiet na ponad 4 lata, rozwijając prężnie wersję Windows (w między czasie ukazały się 3-4 nowe wersje na okienka). Ja potrzebowałem świeżego pakietu, który pliki DWG będzie połykał, a nie darł się że nie może ich odczytać, do tego jeszcze kilku innych wygodnych i komercyjnych programów. No i pożegnałem linuksa.
Do czego zmierzam, nikt nie kupi X1000 dla jednego czy dwóch graficznych okrętów flagowych, bo to do pracy za mało. Nikt nawet takich killer apsów na AOS4 nie przepisze, bo szkoda mu będzie czasu i pieniędzy. Amiga i grafika - to dzisiaj dwa wzajemnie wykluczające się słowa.
Myślę, że na famie Amigi nie da się jechać, smrody przeszłości taką podróż zabiją. Do wykorzystania jest tylko sentyment, ale ten też ma pewien akceptowalny pułap cenowy.
Reasumując, żeby jakakolwiek platforma była używalna dla trochę szerszego grona użytkowników, w miarę "na czasie" pakiet biurowy, przeglądarka internetowa i dobry klient poczty to niezbędna podstawa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem